Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/blmedica/ftp/plugins/system/section/section.php on line 70
Blog - BL Medica

Blog

plasterki dla dzieci

Rany, skaleczenia i otarcia zdarzają się w każdym wieku. Dla dorosłych to często drobnostki, na które nie zwracamy większej uwagi, jednak dzieci odbierają takie sytuacje zupełnie inaczej. Każde, nawet najmniejsze, skaleczenie jest dla nich prawdziwym, dogłębnym i intensywnym przeżyciem. Jeżeli na ranie pojawi się krew, to cała sprawa nabiera jeszcze większego dramatyzmu. Dzieci boją się zazwyczaj widoku krwi, dlatego bardzo istotne jest jak najszybsze odkażenie skaleczenia i zalepienie go plastrem.

mata Aldani

Systemy do absorpcji płynów to kompleksowe rozwiązania, które umożliwiają zachowanie bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów i operacji. To rozwiązania szyte na miarę, powstałe we współpracy z lekarzami, którzy z doświadczenia wiedzą, jaka pomoc jest im potrzebna. Dostępne propozycje sprawdzą się zarówno w sali zabiegowej, na bloku operacyjnym, czy po prostu w poszczególnych salach, gdzie znajdują się pacjenci. Dzięki specjalistycznej powłoce świetnie absorbują płyny i ułatwiają pracę personelowi medycznemu. Jakie są dostępne rozwiązania?

Zrosty pooperacyjne

Specjaliści są zgodni: zrosty pooperacyjne to poważny problem, który może prowadzić do niekorzystnych dla zdrowia powikłań. I choć świadomość pacjentów dotycząca tej tematyki, wciąż jest stosunkowo niska, technika idzie do przodu. Do dyspozycji mamy nowoczesne metody, pozwalające nam zapomnieć o problemie zrostów pooperacyjnych.

Endometrioza staje się schorzeniem, które obecnie diagnozowane jest coraz częściej. Ta przewlekła i postępująca choroba zapalna kobiet objawia się m.in. dolegliwościami bólowymi, obniżoną płodnością, obecnością krwi w moczu i stolcu, a w skrajnych przypadkach prowadzi do powikłań, takich jak niewydolność nerek. Jak przebiega leczenie tej uciążliwej choroby? I czy istnieją środki, które przynoszą trwałą pomoc?

Zasady pielęgnacji osób leżących

Unieruchomienie, które trwa miesiące, czy nawet lata, to poważne wyzwanie zarówno dla osoby chorej, jak i dla tych, którzy dbają o jej stan. Podstawowym zadaniem, który należy wykonywać regularnie i ze starannością są czynności higieniczne. Odpowiednia opieka wymaga określonej wiedzy oraz zastosowania bezpiecznych dla zdrowia chorego środków.

Podkład pod pacjenta

Pobyt w szpitalu lub domowa rekonwalescencja wymagają specjalnego podejścia w zakresie higieny i odprowadzania wilgoci. Priorytetem każdego producenta produktów medycznych powinna być troska o komfort pacjenta oraz o maksymalną użyteczność sprzedawanych artykułów. Jak wybrać dobry podkład pod pacjenta i czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania?

produkty przeciwzrostowe

Zrosty pooperacyjne mogą prowadzić do wielu powikłań i negatywnie wpłynąć na komfort pacjenta.  W najtrudniejszych przypadkach mogą powodować trudny do wytrzymania ból, a nawet prowadzić do niepłodności. Nowoczesna medycyna kładzie więc dziś coraz większy nacisk na profilaktykę przeciwzrostową, wykorzystując w tym celu sprawdzone preparaty. O jakie z nich chodzi?

żel przeciwzrostowy

Zrosty pooperacyjne to problem, który dotyka niemal co trzeciej osoby, która przeszła zabieg chirurgiczny lub ginekologiczny. Pasma włóknistych zbliznowaceń, które powstają między dwoma tkankami, mogą wywoływać ból lub uczucie ściągania, czyli objawy, które są nie tylko nieprzyjemne, ale też groźne dla zdrowia. O fakcie, że w naszym organizmie pojawiły się zrosty, możemy dowiedzieć się nawet kilka lat po wykonanej operacji. Właśnie dlatego warto zadbać o zmniejszenie ryzyka, przez stosowanie nowoczesnych technik zapobiegania, takich jak żel przeciwzrostowy.

Blog firmy blmedica.

Znajdź przedstawiciela

 

Działamy na terenie całego kraju

Zadzwoń do nas

 
tel. +48 91 852 11 02
DMC Firewall is a Joomla Security extension!