Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/blmedica/ftp/plugins/system/section/section.php on line 70
Zasady pielęgnacji osób leżących - BL Medica
Zasady pielęgnacji osób leżących

 


Odpowiedni sprzęt i przygotowanie

Pielęgnacja osoby leżącej związana jest przede wszystkim z codzienną rutyną i odpowiednią regularnością. Wszelkie czynności powinny być prowadzone o stałych porach, w miejscu o odpowiedniej temperaturze. Najlepiej by był to osobny pokój, w którym możemy zagwarantować choremu intymność i poczucie bezpieczeństwa. Wykonywana toaleta składa się z dbania o różne partie ciała, a jej częstotliwość zależna jest od stanu chorego, temperatury i aktualnej sytuacji np. odczuwanych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Wszystkie konieczne przybory, takie jak gąbeczki, czy ręczniki należy zgromadzić w jednym miejscu, w odległości umożliwiającej wygodne ich używanie. Pozycja, w której układamy osobę leżąca powinna być wygodna zarówno dla pacjenta, jak i dla nas - powinna umożliwiać dotarcie do wszystkich części ciała.

Pielęgnacja dzięki kosmetykom

Skóra osób leżących jest w szczególny sposób narażona na uszkodzenia i otarcia, jest też mniej odporna na inne szkodliwe czynniki. Dlatego oprócz regularnego oczyszczania, konieczne jest także nawilżanie i zapewnienie ochrony. Pomocne są w tym specjalistyczne produkty, dostępne w wygodnych opakowaniach. Wysokiej jakości propozycje nie zawierają w sobie substancji, które mogłyby wywołać porażenia, takich jak sztuczne barwniki czy dodatki zapachowe. W ich składzie znajdziemy natomiast elementy, takie jak żelazo, cynk, mangan, czy miedź, czyli substancje, których dobroczynne właściwości zostały udowodnione naukowo. Regularne ich stosowanie pozwala poradzić sobie z najczęstszymi kłopotami, takimi jak suchość skóry, czy groźne dla zdrowia odleżyny, tworzące się pod wpływem długotrwałego bezruchu.

Znajdź przedstawiciela

 

Działamy na terenie całego kraju

Zadzwoń do nas

 
tel. +48 91 852 11 02
Our website is protected by DMC Firewall!