Najlepsze produkty przeciwzrostowe

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Jak zapobiegać zrostom?

Jednym z najczęściej występujących powikłań pooperacyjnych są zrosty. Ich konsekwencją może być ból, niedrożność organów, a nawet niepłodność. Właśnie dlatego bardzo ważna jest profilaktyka przeciwzrostowa, którą uznaje się obecnie za standard w nowoczesnej opiece nad tkanką. Wybór danego środka do profilaktyki przeciwzrostowej zależy od decyzji lekarza. Istnieje jednak coraz więcej badań, które udowadniają skuteczność chemicznych preparatów, służących do ograniczenia ryzyka zrostów pooperacyjnych oraz zrostów po zabiegach adhezjolizyjnych.

HYALOBARRIER GEL® GEL w chirurgii laparoskopowej

Jednym z dostępnych na rynku produktów przeciwzrostowych jest na przykład HYALOBARRIER GEL® GEL, którego pokrewnym odpowiednikiem jest HYALOBARRIER® GEL ENDO. Oba te preparaty stworzone zostały z myślą o redukcji zrostów pooperacyjnych. Znajdują zastosowanie zwłaszcza w chirurgii laparoskopowej.

Zalety preparatu 4DryField®PH

Najbardziej rekomendowanym produktem jest natomiast silnie hydrofilowy specyfik 4DryField®PH. Jego skuteczność określa się na poziomie 95%, co potwierdzają badania kliniczne. Działanie tego preparatu jest dość proste. Mikrocząsteczki w połączeniu z roztworem soli fizjologiczne tworzą hydrożel, który tworzy barierę pomiędzy leczonymi warstwami tkanek. Produkt sprawdza się w różnego rodzaju inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegach. Znajduje zastosowanie w ginekologii, ortopedii oraz chirurgii dziecięcej i ogólnej. Można go stosować także przy laparoskopii. Co ważne, 4DryField®PH nie ma skutków ubocznych, a jego skład jest w 100% naturalny i wolny od komponentów pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Szybko się wchłania, jest biokompatybilny i wolny od pirogenów. Warstwa hydrożelowa przylega do tkanki na czas potrzebny do właściwej regeneracji, a następnie samoistnie się rozpuszcza. Do jego produkcji używa się natomiast wyłącznie naturalnych polimerów. Innowacyjny preparat 4DryField®PH można zamówić w BL Medica.