Podkład pod pacjenta. Jaki wybrać?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Po co podkład pod pacjenta?

Podkład pod pacjenta staje się nieodzowny w czasie hospitalizacji. Wysiąkające płyny ustrojowe lub medyczne mogą poplamić prześcieradło lub materac szpitalny, więc trzeba zadbać o właściwą ochronę. Podkłady izolują pacjenta od szpitalnych materiałów i sprzętów, a ponadto zapewniają uczucie suchości i komfortu.

Tradycyjne podkłady jednorazowe

Podkłady jednorazowe stały się alternatywą dla niepraktycznych w stosowaniu podkładów wielorazowych. Dostępne są one w wielu rodzajach. Tańsze modele nadają się do zabezpieczania siedzisk medycznych (fotele, kozetki), natomiast droższe produkty o grubszej warstwie chłonnej sprawdzają się przy większej ilości wydzielin. Stopień chłonności powinien być zawsze podany na opakowaniu. Tradycyjne podkłady jednorazowe cieszą się sporą popularnością. Jednak na rynku istnieją o wiele nowocześniejsze rozwiązania, do których należy na przykład prześcieradło Triton, które można nabyć w BL Medica.

Zastosowanie prześcieradła Triton

Triton to innowacyjny produkt medyczny, tworzący warstwę ochronną między stołem operacyjnym a pacjentem. Jest jednorazowy, nieprzemakalny i bardzo chłonny. Na czym polega jego wyjątkowość? Takie prześcieradło składa się z trzech warstw, z czego ostatnia (wchodząca w kontakt z materacem) jest wodoodporna. Warstwa środkowa bardzo dobrze wchłania spore ilości płynów ustrojowych, a polipropylenowa warstwa powierzchniowa chroni delikatną skórę pacjenta i gwarantuje natychmiastową suchość. Triton z powodzeniem może zastępować uciążliwe warstwy folii i dziesiątki wacików higienicznych, które normalnie trzeba by było wymieniać w trakcie trwania zabiegu. Taki produkt znajdzie więc zastosowanie nie tylko na salach operacyjnych, ale także w pokojach zabiegowych u urologa, ginekologa lub gastrologa.

Gdzie wyposażyć się w dobry podkład pod pacjenta?

Najlepszej jakości produkty znajdziesz w profesjonalnym sklepie medycznym, takim jak BL Medica. W takich miejscach masz pewność, że otrzymasz najwyższej klasy produkty, opracowane specjalnie z myślą o pacjentach. W razie wątpliwości możesz skontaktować się z przedstawicielem lub zadzwonić i zapytać o poradę w związku z zamawianiem produktów.