Plasterki idealne dla dzieci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

W przypadku dzieci wygląd plastra ma bardzo duże znaczenie. Atrakcyjny wizualnie plaster może zdziałać cuda. Natychmiast osusza łzy i przywraca uśmiech na twarzy malucha.

Cechy idealnych plastrów dla dzieci

Plastry dla dzieci powinny być przede wszystkim niezwykle delikatne, ponieważ ich przeznaczeniem jest zabezpieczanie ran na bardzo wrażliwej dziecięcej skórze. Powinny mieć nie za silny klej, który zapewni stabilne utrzymywanie się plastra w wymagającym tego miejscu, ale równocześnie pozwoli na szybkie i bezbolesne zdjęcie go ze skóry. 

Kolejną ważną cechą plastrów dla dzieci jest materiał, z którego są wykonane. Musi być to specjalna tkanina zapewniająca swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu rana pod plastrem będzie sucha i będzie miała odpowiedni dostęp powietrza, które przyspiesza procesy gojenia.

Materiał, z którego wykonany jest opatrunek w plastrze, musi być aseptyczny, czyli sterylny i jałowy, aby do rany nie wdało się niebezpieczne zakażenie. 

Ostatnią kwestią jest wygląd plastra. Kolorowe rysunki, zabawne kształty, a czasem nawet postaci znane dzieciom z popularnych bajek mają wpływ na humor małego pacjenta, a jak wiemy pozytywne nastawienie ma wielkie znaczenie przy każdym urazie i chorobie. Kiedy opiekun wyjmuje z apteczki kolorowy plasterek z ciekawymi dla dziecka rysunkami, to z twarzy malucha od razu znikają łzy i pojawia się uśmiech. Uwaga dziecka jest przekierowywana z własnego cierpienia na inne tematy, takie jak np. wybór najładniejszego plastra. Banalny zabieg, ale zaskakująco skuteczny!